Istanbul, Izmır
Antalya, Cyprus

تلفن
+90 530 265 59 39

24/7
Free Support

تکنیک یاقوت کبود

تکنیک یاقوت کبود

کاشت مو یاقوت کبود چیست؟

در سالهای اخیر ، تحولات فناوری در زمینه کاشت مو منعکس شده و زمینه را برای بسیاری از روش های جدید در درمان ریزش مو هموار کرده است.

روشهای کاشت مو که پیشرفت چشمگیر سالها را نشان می دهد ، با روشهای حداقل تهاجمی و بدون درد قابل اجرا هستند.

امروزه یکی از مهمترین این روشها روش کاشت مو Sapphire است. این روش به عنوان Sapphire FUE Technology نامگذاری شده است زیرا فرآیندهای استخراج فولیکولار واحد (FUE) با تیغه های ویژه تولید شده به طور کامل از یاقوت کبود انجام می شوند. به دلیل ویژگی منحصر به فرد یاقوت کبود ، که در نوک این تیغه ها به کار رفته است ، تیغه در طی فرآیند وضوح خود را از دست نمی دهد و نتایج عالی را تضمین می کند.

در کاشت مو یاقوت کبود چه کاری انجام می شود؟

در فرآیند کاشت مو با تکنیک Sapphire ، در مرحله اول ، از دستگاه های میکرو موتور برای فرآیندهای استخراج از ناحیه پیوند استفاده می شود.

سپس در محلی که قرار است عمل کاشت مو انجام شود ، میکروکانال هایی برای قرار دادن فولیکول های مو جمع آوری شده از ناحیه پیوند با تیغه های مخصوص تولید که دارای نوعی یاقوت کبود هستند ، باز می شوند.

مهمترین تفاوت که پیوند مو FUE را با تیغه هایی از جنس یاقوت کبود از سایر روش های کاشت مو متمایز می کند این است که؛ می توان با استفاده از تیغه هایی با تیغه مخصوص یاقوت کبود تولید کرد که بدون توجه به تعداد کانال های باز شده برای پیوند ، وضوح خود را از دست نمی دهند.

با استفاده از تیغه های مخصوص با نکات یاقوت کبود ، اندازه کانال هایی که برای کاشت مو باز میشوند به حداقل می رسد و با این روش تشکیل پوسته کاهش می یابد و بعد از درمان سرعت بهبودی در ناحیه گیرنده افزایش می یابد.

مزایای استخراج واحد فولیکولار (FUE) با تیغه یاقوت کبود انجام می شود

در عملیات کاشت مو ، در حالی که در انتها از تیغه هایی با فلز کلاسیک استفاده می شود ، در طول عمل نوک تیغه کسل کننده می شود و این ممکن است باعث کاهش کیفیت عمل شود. برای حل این مشکل روشهای کاشت مو با تیغه هایی از جنس یاقوت کبود ظاهر شده است. با داشتن یک سطح کریستال با دوام و صاف ، یاقوت کبود در مقایسه با فلزات معمولی از ساییدگی و وضوح کمتری برخوردار است ، بنابراین کیفیت فرآیند را افزایش می دهد.

مرحله FUE کاشت مو از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا کانال هایی که در این دوره باز می شوند بسیار مهم هستند و در تراکم ، زاویه و جهت رشد مو تاثیر زیادی دارند. امروزه پیشرفته ترین ابزاری که می توان از آن در افتتاح این میکرو کانال ها بسیار مهم استفاده کرد تیغه های بدون شکاف یاقوت کبود است.

در عین حال ، باز شدن این میکرو کانال ها که خاص تر هستند ، با تیغه هایی از جنس یاقوت کبود باعث می شود در افراد دارای ریزش شدید مو نتایج بهتری حاصل شود ، ضمن اینکه امکان تغییر در تراز زاویه موهای پیوند شده یا ریختن آن به حداقل می رسد. 

یکی از مزایای استخراج دستگاه فولیکولار با استفاده از تیغ های یاقوت کبود ، امکان ایجاد برش های کوچک با ابعاد 1.0 – 1.3 – 1.5 میلی متر را دارد که اندازه آن با فولیکول های مو یکسان است ، با این روش میکرو کانالهای بیشتری باز می شوند و می توان فولیکول های مو پیوند زد. 

به دلیل داشتن سطح صاف ، سختی ، وضوح ، دوام و خاصیت ضد باکتریایی ، استفاده از تیغهای یاقوت کبود باعث کاهش لرزش در حین عمل می شود و خطرات عوارضی مانند تروما ، آسیب بافت پوست سر یا عفونت به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

استخراج واحد فولیکولی یاقوت کبود در مقابل استخراج واحد فولیکولار کلاسیک

مهمترین ویژگیی که تیغه های بدون سیم یا Sapphire را از تیغه های فولادی معمولی جدا می کند ، این است که دارای سطح صاف و سختی است و به راحتی بلوز نیست.

تیغه های بدون تابوت که دارای خواص ضد میکروبی بیشتری نسبت به تیغه های فلزی کلاسیک هستند نیز پس از کاشت مو خطر عفونت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

با توجه به این ویژگی وضوح یاقوت کبود ، هر دو نتیجه عمل می تواند با موفقیت بیشتر انجام شود و عوارض در طول عمل کمتر باشد و روش هایی که در هنگام کاشت مو اعمال می شود می تواند از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار باشد.

در مقایسه با تیغه های فولادی ، وضوح تیغه های بدون شکاف به پزشک اجازه می دهد تا تزریق کمتری از مایع مخصوصی که برای جدا کردن پوست از پوست سر استفاده می شود را انجام دهد ، بنابراین باعث کاهش چشمگیر بعد از عمل می شود.

در عین حال ، برش های ساخته شده با تیغه های بدون جوراب یاقوت کبود برای کاشت مو از تیغه های فلزی کلاسیک کوچکتر است ، بنابراین بهبودی بعد از عمل بافت به طرز چشمگیری سریع تر است.