ریزش مو به دلیل عوامل مختلفی از جمله ساختار ژنتیکی ، تغذیه ناکافی ، استرس و غم ممکن است رخ دهد. تا روزانه به طور متوسط 60 تا 100 رشته مو طبیعی است. با این وجود بیش از این مشکلاتی مانند کمبود و طاسی در آینده ایجاد خواهد کرد. کاشت مو یک عمل جراحی است که یک راه حل دائمی برای ریزش مو ناشی از این مشکلات را تضمین می کند. با پیوند فولیکولهای مو سالم به مناطقی که ریزش مو دارند اعمال می شود. در طول کاشت مو ، روش هایی مانند پیوند موهای FUE و DHI استفاده می شود.

آنچه را که باید در مورد عمل پیوند مو موفق مراقب باشید

مواردی وجود دارد که شما باید قبل و بعد از عمل برای پیوند مو موفق باشید.

قبل از کاشت مو

  • تقریباً 8 تا 10 روز قبل از عمل ، باید نوشیدن الکل را به طور کامل ترک کنید.
  • شما قبل از عمل نباید محصولات شیمیایی را روی موها بمالید.
  • مو باید تمیز باشد.
  • قبل از عمل نباید کافئین مصرف کنید.
  • شما نباید قبل از عمل سیگار بکشید.
  • قبل و بعد از عمل نباید از رقیق کننده خون استفاده کنید.

بعد از کاشت مو

پس از کاشت مو ، موها باید به طور مرتب شسته شوند. اولین شستشو توسط پزشکان متخصص ما در کلینیک انجام می شود. بعداً ، بیمار باید روزی یکبار موهای خود را بشویید. بعد از اولین شستشو ، پزشکان متخصص ما لوسیون و شامپو مخصوص به بیماران می دهند. این محصولات باید مطابق توضیحات آنها استفاده شوند. در حین شستشو ، بیمار هنگام استفاده از محصولات در ناحیه پیوند ، باید ملایم باشد.

  • ناحیه ای که پیوند موی دائمی در آن انجام می شود ، باید بعد از عمل از آفتاب محافظت شود.
  • پس از شستشو ، سشوار نباید نزدیک منطقه پیوند باشد.
  • موهای شما طی یک ماه پس از کاشت مو رشد می کنند ، اما در مدت زمان کوتاهی از بین می روند. با این حال ، این بسیار طبیعی است؛ این نشان می دهد که این عملیات موفقیت آمیز بوده است. در مدت زمان کوتاهی ، موهای دائمی شروع به رشد می کنند. در طی فرایند ، بیمار نباید نگران شود و روحیه خود را بالا نگه دارد.

روند بهبودی بعد از کاشت مو چگونه است؟

بعد از عمل بیمار مدتی استراحت می کند. سپس ، منطقه پیوند شده بررسی می شود. پانسمانهای لازم ساخته شده و بانداژ برداشته می شود. در طی فرآیند ، داشتن انگشت در ناحیه پیوند شده بسیار طبیعی است. اگر موهای خود را مطابق توضیحات پزشکان ما بشویید ، زخم ها در ده روز از بین می روند. حداکثر ظرف دو هفته پوست کاملاً بهبود می یابد.

اولین موهایی که رشد می کنند ضعیف هستند و در مدت زمان کوتاهی از بین می روند. چند ماه پس از کاشت مو ، موهای جدید و دائمی شروع به رشد می کنند و روند بهبودی کامل می شود.

برای پیوند مو موفق چه باید بکنید؟

این عمل باید توسط متخصصان این رشته انجام شود تا عمل پیوند دائمی مو موفقیت آمیز باشد و بیمار باید توصیه های پزشکان ما را انجام دهد.

بیمار قبل از مراجعه به کلینیک ما باید دوش بگیرد و بعد از عمل ، وی نباید بیشتر از حد لازم محل پیوند را شستشو دهد. قبل از عمل ، بیمار باید توسط پزشکان متخصص ما معاینه شود و اطلاعاتی را که می دهد با دقت گوش دهید. برای انجام عمل دائمی در کاشت مو می توانید به کلینیک ما مراجعه کنید و موهای طبیعی به دست آورید.